- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Washing Machine Taps
Washing Machine Taps
We are a leading Manufacturer of hpep washing machine bib cock wih flange, washing machine bib cock, bib cock with flange, watertec washing machine bib cock with 4 adjustments, washing machine tap and washing machine faucet from Rajkot, India.
Hpep Washing Machine Bib Cock Wih Flange
Product Price: Rs 390 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 45 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Mount Type | Wall Mount |
| Model Name/Number | 23110-W-Charcoal |
| Size | 15 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Handle Design | Round |
| Design | Modern |
Additional Information:
- Production Capacity: 5000
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Washing Machine Bib Cock
Product Price: Rs 270 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 270 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Color | WHITE/BLUE IVORY/GOLD |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | 26110-W |
| Warranty | 5 YEAR |
| Body Material | PTMT |
| Brand | PURE FLOW |
| Size | 155MM |
| Country of Origin | Made in India |
2.bathroom accessories
3.flush tank
4.shower tube
5.seat cover
6.connection pipe
7.waste pipe
8.Washing Machine pipe
9.Floor gratingBall Cock
10.SS shower arm
11.Waste coupling
12.Health faucets
Additional Information:
- Item Code: 26110-W
- Delivery Time: 5 days after conforming order
- Packaging Details: Single piece box packing cartoon containing 270 pieces of single piece
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bib Cock With Flange
Product Price: Rs 200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 270 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Design | Modern |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Size | 155MM |
| Model Name/Number | 24101 |
| Warranty | 5 YEAR |
| Brand | PURE FLOW |
2.bathroom accessories
3.flush tank
4.shower tube
5.seat cover
6.connection pipe
7.waste pipe
8.Washing Machine pipe
9.Floor gratingBall Cock
10.SS shower arm
11.Waste coupling
12.Health faucets
Additional Information:
- Item Code: 24101
- Delivery Time: 5 Days After Conforming Order
- Packaging Details: Single piece box packing cartoon containing 270 pieces of single piece
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Watertec Washing Machine Bib Cock With 4 Adjustments
Product Price: Rs 560 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Handle Design | Modern |
| Design | Modern |
| Handle Material | Ptmt |
| Usage/Application | Home |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Model Name/Number | 37110-W-Wd |
| Size | 15 mm |
| Packaging Type | Box |
| Mounting Type | Wall mounting |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Washing Machine Tap
Product Price: Rs 265 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | Plastic |
| Brand | PureFlow |
| Color | White With Charcole Handle |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
2.bathroom accessories
3.flush tank
4.shower tube
5.seat cover
6.connection pipe
7.waste pipe
8.Washing Machine pipe
9.Floor gratingBall Cock
10.SS shower arm
11.Waste coupling
12.Health faucets
Additional Information:
- Item Code: 13110w
- Production Capacity: 5000
- Delivery Time: 5 days after conforming order
- Packaging Details: Single piece box packing cartoon containing 1 pieces of single piece
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Washing Machine Faucet
Product Price: Rs 390 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Size | 15 mm |
| Plastic Type | PTMT |
| Brand | PUREFLOW |
| Color | White |
| Model | EVA AVTAR |
| Country of Origin | Made in India |
2.bathroom accessories
3.flush tank
4.shower tube
5.seat cover
6.connection pipe
7.waste pipe
8.Washing Machine pipe
9.Floor gratingBall Cock
10.SS shower arm
11.Waste coupling
12.Health faucets
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ptmt Washing Machine Taps
Product Price: Rs 368 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 48 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Brand | Pureflow |
| Usage/Application | Home |
| Design | Classic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 5000
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ptmt Washing Machine Taps
Product Price: Rs 368 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Brand | Pureflow |
| Usage/Application | Home |
| Design | Classic |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ptmt Washing Machine Taps
Product Price: Rs 260 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 48 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Usage/Application | Home |
| Design | Classic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Item Code: 42110-W
- Production Capacity: 5000
- Delivery Time: 3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Washing Machine Big Cock
Product Price: Rs 415 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 270 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | PTMT |
| Brand | Pureflow |
| Color | White |
| Size | 155 mm |
| Usage/Application | Bathroom Fitting |
| Model Name/Number | 21110-W |
| Series | 21101-W |
| Country of Origin | Made in India |
| WARRANTY | 5 Year |
2.bathroom accessories
3.flush tank
4.shower tube
5.seat cover
6.connection pipe
7.waste pipe
8.Washing Machine pipe
9.Floor gratingBall Cock
10.SS shower arm
11.Waste coupling
12.Health faucets
Additional Information:
- Item Code: 21110-W
- Delivery Time: 5 days after conforming order
- Packaging Details: Single piece box packing cartoon containing 270 pieces of single piece
Yes! I am InterestedRequest A Callback